• PIKNIK RODZINNY

• „Czas spędzony z rodziną jest wart każdej sekundy”.

10 czerwca 2022r. w naszym przedszkolu, tradycyjnie od kilku lat w okresie czerwcowym, odbył się „Piknik z okazji Dnia Rodziny”.

Na rozpoczęcie tego spotkania rodzinnego, Pani Dyrektor serdecznie powitała rodziców i dzieci oraz wszystkich zgromadzonych na przedszkolnym placu zabaw. Nieodłącznym elementem były oczywiście życzenia z okazji Dnia Matki i zbliżającego sie Dnia Ojca, a dodatkowym prezentem dla rodziców były występy przedszkolaków. Starszaki wspólnie zaśpiewały piosenkę "Moja rodzina”, a dzieci z młodszych grup piosenkę "Mamo i tato”. Dla niektórych dzieci był to pierwszy występ przed prawdziwą publicznością, najważniejszą w ich życiu – rodzicami. Tym samym pociechy miały okazję wyrazić miłość i wdzięczność za matczyną i ojcowską opiekę oraz cierpliwość i dobroć ich rodziców.

W dalszej kolejności, Pani Dyrektor złożyła podziękowanie za pracę prezydium Rady Rodziców, a mianowicie: pani Paulinie Miłkowskiej i pani Krzewskiej oraz panu Łozowickiemu za 10 lat pełnienia funkcji przewodniczącego Rady.

Podziękowania skierowane też były do sponsorów, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku w różny sposób. Oto oni:

Firma GRZEMAR,

Sklep Ogólnospożywczy – DARIUSZ MONIUSZKO,

Firma ADAM – TRANS,

Rodzice, którzy upiekli ciasta.

Chcąc umilić rodzicom i dzieciom czas, Przedszkole przygotowało wiele atrakcji, z których wszyscy przybyli mogli skorzystać w trakcie trwania pikniku. Były to stoiska zorganizowane przez nauczycieli i pracowników przedszkola:

Kiermasz gadżetów

Stoisko zabaw ruchowych

Stoisko zabaw plastycznych

Stoisko zabaw sensorycznych

Stoisko tatuaży

Stoiska gastronomiczne: pieczone kiełbaski, ciasto

Ciekawą atrakcją były napewno stoisko z popcornem i watą cukrową oraz z goframi i gorącą czekoladą, gdzie każdy mógł własnoręcznie wykonać sobie słodki przysmak według własnego pomysłu. Rodzice mogli też zakupić swoim pociechom naturalne lody.

Dodatkowo wszyscy mogli podziwiać stoisko garncarskie pana Pawła Piechowskiego, gdzie była możliwość zakupu wytworów pracy twórczej swoich dzieci, a także stoisko z wyrobami mydełek naturalnych – „Boso na łące” pani Katarzyny Kornak.

Chętni, którzy przybyli na piknik, mieli też okazję wziąć udział w Maratonie Przedszkolaków, przebiegając wyznaczony dystans oraz zaczerpnąć ruchu z wykorzystaniem metody Weroniki Sherborne (ruch rozwijający), a nawet poćwiczyć aerobic z panią Beatą Szuchnicką. Dla amatorów motoryzacji znalazło się też stoisko z motocyklami z Klubu z Czarnej Białostockiej, gdzie można było wykonać sobie pamiątkowe zdjecie.

Przed samym zakończeniem imprezy, dzieci i rodzice, mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. “Na straganie”, przygotowane i wykonane przez rodziców z Przedszkolnej Rady Rodziców oraz rodziców innych dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.

Zwieńczeniem całego Pikniku Rodzinnego był pokaz “Magicznych baniek”, które przeniosły wszystkich w Krainę Marzeń.

zdjęcia z pikniku

CIESZYMY SIĘ, ŻE MOGLIŚMY SPĘDZIĆ TEN CZAS WSPÓLNIE, NIE MARNUJĄC ANI JEDNEJ SEKUNDY Z ŻYCIA RODZINY!!!

Opracowała: Marta Wójcik i Iwona Sitko