• Inscenizacja według wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima

• 5.01.2022r.
      • U progu nowego roku zakończyliśmy działania w ramach otrzymanej dotacji Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa2.0 na lata 2021-2021”.  Pragnąc uwieńczyć wszystkie dotychczasowe działania, nauczyciele przedszkola, przygotowali dla dzieci niespodziankę - inscenizację według wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa". Ta inicjatywa była jednocześnie podziękowaniem dla wszystkich, którzy swoimi działaniami przyczynili się do rozwoju czytelnictwa: dzieciom, nauczycielom, pracownikom przedszkola, rodzicom.

Przedszkolaki usiadły na widowni i zamieniły się w widzów. Od samego początku przedstawienia, aż do jego  końca na twarzach dzieci gościł uśmiech. Maluchy i starszaki śmiały się z zabawnych scen, a na uwagę zasługuje również ich spostrzegawczość. Oprócz pasażerów poszczególnych wagoników większość  dzieci bez problemu rozpoznały wszystkie występujące w przedstawieniu panie. Widzom  podobały się również rekwizyty  i dekoracje związane z inscenizacją.

Wcielenie się w role i  występ przed publicznością dla tymczasowych aktorów  stały się źródłem inspiracji do wykorzystania w kolejnych  działaniach w naszym przedszkolu.