• WYDARZENIA GRUPOWE

• 25.06.2021r.
        • DEGUSTACJA MIODU JAKO NEKTARU DLA CIAŁA I DUCHA

Grupa ,,Muchomorki”- otrzymała miód od mamy Malwinki z własnej pasieki.      Dzieci degustowały miód ( po wcześniejszej  informacji, czy  dziecko nie ma uczulenia na miód). Każde   spróbowało trochę miodu, następnie podzieli się swoimi spostrzeżeniami   o  smaku, zapachu,  barwie i konsystencji.

• 15.06.2021r.
        • TUPTAMY - ZABAWY MUZYCZNO - RUCHOWE

• 2.06.2021r.

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Tego dnia dzieci z naszej grupy  miały okazję bawić się w sali, ogrodzie przedszkolnym  oraz na pikniku w sali na kocach.  W tym dniu zamiast codziennych zajęć dydaktycznych nasze Przedszkolaki brały udział w różnych  grach, zabawach, tańcach, które były prowadzone . Była muzyka, , bańki mydlane , do tego pyszne lody, odrobina smakołyków.

• 27.05.2021r.

ŚWIĘTO MAMY I TATY

Staraliśmy się choć w tej trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, aby ten dzień był bardzo uroczysty. Nasza grupa ,,Muchomorków” zaprezentowała wspaniałe, wypełnione okolicznościowymi wierszami i piosenkami,  programy artystyczne ( nagrane dla Rodziców). Własnoręcznie wykonane laurki i upominki  wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek.

Elżbieta Toczydłowska

• 22.04.2021r.

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia 2021r. Muchomorki świętowały Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia dzieci przyszyły do przedszkola ubrane na zielono, aby pokazać jak nasza planeta jest dla nich ważna. Rozmawialiśmy o tym jak my każdego dnia możemy dbać o Ziemię oraz wspólnie wykonaliśmy plakat.

Zapraszamy do obejrzenia albumu fotograficznego.

• 25.03.2021r.

WARSZTATY WIELKANOCNE

Warsztaty wielkanocne w grupie ,,Muchomorki" odbyły się 25 marca 2021r. Dzieci poznawały różne zwyczaje wielkanocne. Wspólnie posialiśmy owies oraz rzeżuchę, które dzieci zabrały do domu, aby móc obserwować ich wzrost i w święta ozdobić stół. Muchomorki samodzielnie pomalowały styropianowe jajka i je ozdobiły, co sprawiało im dużo radości.

• 10.03.2021r.

#naniebiesko

Grupa Muchomorki przystąpiła do ogólnopolskiego projektu ,,Jesteśmy różni, lecz równie ważni". Niebieski kolor jest symbolem autyzmu, dlatego wszyscy ubraliśmy się na niebiesko, żeby okazać wsparcie osobom z autyzmem. Wspólnie wykonaliśmy również pracę, która została wysłana na wystawę.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w albumie fotograficznym grupy.

Paulina Śliwecka

• 15.02.2021r.

WALENTYNKI

W poniedziałek 15 lutego dzieci z grupy Muchomorki obchodziły Walentynki. Rozmawialiśmy o święcie zakochanych, tańczyliśmy do piosenki "Serce pik pik", a motywem przewodnim  zabaw były serca. Dzieci wykonały upominki walentynkowe dla swoich rodziców oraz rysunki dla kolegów i koleżanek z grupy w ramach naszej poczty walentynkowej. Każdy Muchomorek otrzymał walentynkę i słodką niespodziankę.

• 1.02.2021r.

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy w grupie „Muchomorki” odbył się 1 lutego 2021 roku. Wszystkie dzieci miały piękne, kolorowe stroje i były nie do poznania. Radości i tańców nie było końca. Dzieci bawiły się przy różnorodnych piosenkach i konkursach. Po zabawie czekał na dzieci pyszny poczęstunek oraz paczki, które były dla Muchomorków dużą niespodzianką. Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy.

• 21.01.2021r.

Dzień Babci i Dzień Dziadka - historia święta

Dzień Babci ma już w Polsce całkiem długą tradycję. Pierwszy pomysł, aby utworzyć święto wszystkich babć, pojawił się w 1964 roku na łamach tygodnika "Kobieta i Życie", rok później pomysł ten podchwycił "Express Poznański". Z kolei w roku 1966 "Express Wieczorny" ogłosił, że 21 stycznia zostaje Dniem Babci. I tak już zostało. Z kolei Dzień Dziadka ma nieco krótszą historię. Świętujemy go bowiem dopiero od 1981 roku.

Jak co roku w styczniu w przedszkolach  obchodzone jest piękne i bardzo ważne święto – Dzień Babci oraz Dzień Dziadka.

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, natomiast 22 stycznia Dzień dziadka. Przy okazji tych wyjątkowych świąt warto uświadomić dzieciom, jak ważną rolę w ich życiu zajmują dziadkowie. Jak wiele miłości potrafią ofiarować i jak wielkimi przyjaciółmi dla nich są Dzidkowie.

Panująca epidemia koronawirusa skutecznie ogranicza kontakt z seniorami, którzy są w aktualnej sytuacji najbardziej narażoną grupą. W wielu rodzinach izoluje się ich od dzieci, które mają kontakt z rówieśnikami w przedszkolach, żłobkach, czy mimo wszystko - spotykają się z rówieśnikami, są więc potencjalnym zagrożeniem dla starszych osób. Wielu seniorom doskwiera samotność. Nawet codzienne zakupy, które dla wielu starszych osób są okazją do kontaktu z innymi zostały im ograniczone do "godzin dla seniorów".

Dzień Babci i Dziadka są więc doskonałą okazją, aby wnuki mogły zapewnić ich, że o nich pamiętają Dzień Dziadka, podobnie jak Dzień Babci, jest stałym świętem. Jest obchodzony 21 i 22 stycznia, w tym roku to piątek. Ponieważ w tym roku dziadkowie nie mogą liczyć na zorganizowany w przedszkolu występ z tej okazji, młodsze wnuki  przygotowały piękne laurki  i krótką część artystyczną,  którą mogą zobaczyć  na Facebooku.

KOCHANYM BABACIOM I DZIADKOM

Dużo uśmiechu, siły i wytrwałości,
          sukcesów w pracy i spełnienia marzeń,
          tylko słonecznych dni, przyjaźni, miłości.