• ZABAWY NA DYWANIE INTERAKTYWNYM

• W Przedszkolu „Kraina Marzeń” w Czarnej Białostockiej została zamontowana nowa interaktywna pomoc dydaktyczna, o której marzyliśmy od dawna  - MAGICZNY DYWAN.

Jak już wszyscy wiemy wykorzystanie narzędzi multimedialnych staje się nieodłącznym elementem procesu nauczania w XXI wieku. Multimedia łączą wiele różnorakich środków przekazu, które się wzajemnie przenikają: obrazy, teksty, animację i muzykę. Magiczny dywan to nie tylko interaktywna podłoga łącząca w sobie multimedia z aktywnością   ruchową, ale przede wszystkim atrakcyjna  pomoc dydaktyczna z bogatą ofertą gier, zabaw, quizów i aranżowanych sytuacji edukacyjnych nakierowanych na wspomaganie rozwoju psychofizycznego dziecka  z uwzględnieniem podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego.

Jest to szczególne urządzenie multimedialne przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Pozwala bawić się, rywalizować, a przy okazji uczyć się całej grupie dzieci. Pobudza wyobraźnię, integruje i pozwala pozbyć się nadmiaru energii. Dzięki różnorodnym zasobom dołączonym do „dywanu” można go wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, sposstrzegawczość i szybkość reakcji. Korzystając z niego dzieci przeżywają wspaniałe przygody: skaczą po kamieniach, sprzątają jesienny park, pluskają się w „wirtualnej” rzece, grają w piłkę nożną, tenis, poznają instrumenty, zbierają dobre emocje oraz wiele innych.

Nasz dywan dodatkowo wyposażony jest w pakiety tematyczne: ekologia, język angielski oraz rewalidacja. Dzięki nim  również  te zajęcia  można przeprowadzić w  sposób innowacyjny, ciekawszy i atrakcyjniejszy dla dzieci. Urządzenie dodatkowo uzupełnia naszą ofertę zajęć z integracji sensorycznej prowadzonej w przedszkolu.

Dywan jest wyjątkowo cenny ponieważ to nasze przedszkolaki, ich rodzice oraz wielu przyjaciół naszego przedszkola przysłużyło się do jego zakupu. To dzięki środkom zebranym podczas pikniku rodzinnego, akcji „Zaadoptuj pluszaka” oraz warsztatów świątecznych możliwe było zrealizowanie marzenia naszych milusińskich.

„Magiczny dywan” czeka na dalsze zabawy z odkrywcami z naszego  przedszkola!!!

R. Garbaczewska, B. Pietraniuk