SÓWKI 2023/2024
- 30.06.2024
CZERWIEC W SÓWKACH
Czerwiec już za nami, wzruszające pożegnania także, lecz zanim wrócimy do nich wspomnieniami przypomnijmy sobie jak nam czerwiec minął.
A rozpoczął się tak …
3 czerwca wybraliśmy się do Długiego Ługu, gdzie mieliśmy okazję spotkać i poprzytulać alpaki. Poznaliśmy także dwie cudowne kapibary, słodkie puchate króliczki i małe jeżyki. Zrobiliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem sierści alpak. Całość zwieńczyło ognisko z pyszną i rumianą kiełbaską. Bawiliśmy się doskonale!
Przez następne dni pierwszego tygodnia zastanawialiśmy się nad niespodziankami dla dzieci – w końcu 1 czerwca jest jeden z najważniejszych dni w roku – DZIEŃ DZIECKA ! Poznaliśmy różne sposoby na świętowanie tego dnia w innych krajach. Poszerzaliśmy wiedzę na temat praw dziecka, spędzaliśmy piękne słoneczne chwile na zabawach na naszym placu zabaw oraz doskonaliliśmy umiejętność dodawania i odejmowania.
Drugi tydzień czerwca był czasem poświęconym zwierzętom egzotycznym. Zapoznaliśmy się z wybranymi zwierzętami egzotycznymi i poszerzyliśmy na ich temat wiadomości. Przeliczaliśmy i porównywaliśmy zwierzęta w zbiorach i samodzielnie wykonaliśmy małpki z rolek po papierze.
Kolejny tydzień spędziliśmy na zastanawianiu się czym jest ekologia i co możemy zrobić by bardziej dbać o naszą planetę. Bardzo ważne okazały się próby do naszego zakończenia roku, które nadeszło zdecydowanie za szybko. 20 czerwca weszliśmy do sali w rytm poloneza by tym wyjątkowym tańcem rozpocząć uroczystość zakończenia roku. Podziękowaliśmy sobie za mile spędzone chwile, najstarsze z dzieci otrzymały świadectwa ukończenia przedszkola.
Ostatni tydzień czerwca upłynął nam na wakacyjnych marzeniach i pomysłach dokąd można się udać na zasłużony wypoczynek. Radosnym zabawom nie było końca, towarzyszyło nam słońce i radosne uśmiechy.
W czerwcu braliśmy udział w :
- 3.06.24 Wycieczka do Długiego Ługu
- 4.06.24 Sprintem do maratonu
- 13.06.24 Zajęcia w kopule audiowizualnej
- 19.06.24 teatrzyk
- 20.06.24 Zakończenie Roku Przedszkolnego – Pożegnanie Absolwentów
- 3.06.2024R.
Maj to najpiękniejszy miesiąc. W pierwszym tygodniu rozmawialiśmy o książkach, a dzieci zapoznały się z zawodami związanymi z procesem powstania książki. Wykonały i wręczyły paniom bibliotekarkom laurkę z okazji ich święta. W tym tygodniu porównywały książki, ich wielkość, grubość oraz sprawnie je przeliczały. Poznały również historię papieru i jego właściwości.
Ten tydzień to także spotkanie z pszczelarzem. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym dowiedziały się wielu ciekawostek o pszczołach, ich wytworach ich pracy. Same wykonały świeczkę i otrzymały odznaki przyjaciół pszczół.
W drugim tygodniu „Sowy” rozmawiały o majowej łące. Poznały cykl rozwoju motyla, dzięki czemu poszerzyły wiedzę przyrodniczą. Postawały także różne prace plastyczne z różnych materiałów związane z mieszkańcami łąki. Utrwalały pojęcia „dodać” i „odjąć” w zabawach matematycznych. 13 maja brały udział w przedszkolnych obchodach Dnia Optymizmu – stworzyły wtedy piękny Ogród Kreatywności, 16 maja odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w naszym mieście. Mili strażacy pokazali dzieciom swoją odnowioną remizę , sprzęty potrzebne im w pracy, a każdy mógł poczuć się przez chwilę strażakiem przymierzając kask i siedząc w samochodzie strażackim.
Kolejny tydzień to czas bardzo intensywnych przygotowań do Dnia Rodziny. Dzieci wykonały laurkę dla mamy, wykonały także zaproszenia, które wręczyły rodzicom zapraszając ich na przygotowywaną uroczystość. Samodzielnie wyklejały również serduszka, które były elementem prezentu dla rodziców. Dużo trudu włożyły także w przygotowanie części artystycznej, ucząc się piosenek, tańca i wierszy. „Sówki” w tym tygodniu obejrzały przedstawienie muzyczne związane z kulturą Indian.
Ostatni tydzień maja był trochę krótszy. Dzieci poznawały w nim ciekawe zawody wykonywane przez dorosłych i ich rodziców, a głównym jego punktem był występ dla rodziców z okazji „Dnia Rodziny”. 28 maja „Sówki’ w piękny i wzruszający sposób zaprezentowały swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc nowoczesny taniec. Wręczyły piękne serca wyglądające jak kwiat w doniczce o raz świadectwa z czerwonym paskiem dla najlepszej mamy i najlepszego taty. Zaprosiły też rodziców do wykonania wspólnego tańca, którym była Makarena, a także wykonały wspólnie z rodzicami portret swojej rodziny. Wszystkie prace zostały sklejone w jeden wielki obraz naszej grupowej rodziny. Kulminacją spotkania było wspólne zdjęcie wykonane na holu przedszkolnym. Rodzice na pewno poczuli się kochani i doceniani.
- 6.05.2024R.
Kwiecień plecień - bo przeplata trochę zimy, trochę lata.
Tak właśnie było, korzystaliśmy z pogody i bawiliśmy się na placu zabaw. Raz towarzyszył nam silny wiatr i byliśmy ubrani w ciepłe kurtki, a innym razem wystarczyły koszulki na krótki rękaw - tak było ciepło!!Podczas gdy pogoda szalała my dzielnie poszerzaliśmy swoją wiedzę. Pierwszy tydzień kwietnia upłynął nam spokojnie, w rytmie wiosennego walczyka. Poznaliśmy nową technikę wykonywania prac plastycznych - malowaliśmy mokrą kredą. Doskonaliliśmy liczenie obiektów i dbaliśmy o naszą sprawność fizyczną. Wykonaliśmy także przepiękne żółte forsycje, które mogliśmy wcześniej podziwiać w przedszkolnym ogrodzie.
W drugim tygodniu poznawaliśmy sposoby jak dbać o własne zdrowie. Zapoznaliśmy się z literką „Z,z” wielką i małą, drukowaną i pisaną. Dowiedzieliśmy się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, wiemy jak powstaje próchnica. Dodawaliśmy i odejmowaliśmy w zakresie 10 oraz bawiliśmy się z liczebnikami porządkowymi. Odwiedziła nas mama naszego kolegi, która jest pielęgniarką i w swojej pracy zajmuje się malutkimi dziećmi. Tyle mogliśmy się dowiedzieć! Naszym kolejnym gościem była siostra naszych kolegów, która potrafi przepięknie rysować i wykonała ilustracje do książki. Poznaliśmy zawód ilustratorki i wykonaliśmy wspaniałe rysunki.
Kolejny tydzień poświęciliśmy na zabawy związane z wiosennym ogrodem. W przedszkolnym ogrodzie zorganizowaliśmy sobie przyrodniczo - badawcze zabawy, gdzie m.in. oglądaliśmy rośliny przy pomocy lup. Dowiedzieliśmy się także kilku nowych informacji na temat leśnego doktora - dzięcioła. Bawiliśmy się także z literą „H, h”. Utrwaliliśmy nazwy drzew i krzewów i poznaliśmy różne ciekawostki związane z uprawą roślin.
W następnym tygodniu przenieśliśmy się do "wiejskiej zagrody". Utrwaliliśmy treści bajki „Brzydkie Kaczątko”. Wiemy, jak ważne jest dbanie o zwierzęta oraz jakie korzyści płyną z hodowli zwierząt wiejskich. Utrwaliliśmy pojęcia: wewnątrz, na zewnątrz, a także rozwijaliśmy umiejętności współpracy w zespołach. Odwiedziła nas także pani policjantka, która opowiedziała nam o swojej pracy.
Ostatnie dni przed świętami majowymi i długim wolnym rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie. Utrwalaliśmy symbole narodowe, śpiewaliśmy nasz hymn, poznaliśmy najciekawsze zabytki w Polsce. Wykorzystując pastele stworzyliśmy cudowne prace przedstawiające Warszawę nocą.
W tym miesiącu braliśmy udział:
2 kwietnia - Obchody Śmierci Jana Pawła II - wspólnie z innymi grupami poszliśmy pod pomnik Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej zapalić znicz oraz Światowy Dzień Autyzmu ;
22 kwietnia - Dzień Ziemi
- 2.04.2024R.
MARZEC W SÓWKACH.
W pierwszym tygodniu marca mieliśmy przyjemność obchodzić święto kotów i psów. dzieci poznawały zwyczaje zwierząt, rozwijały do nich opiekuńczy stosunek. Wykonywały różne prace plastyczne związane z czworonożnymi przyjaciółmi. Dzieci spotkały się też z milusińskimi zwierzakami z „Kociego Rancza”. Poznały nową literꔣ,ł”.
Cztery żywioły, to tematyka następnego tygodnia. Dzięki różnym zajęciom, dzieci poznawały siłę i ogrom wody, powietrza, ziemi i ognia. Namalowały obrazki za pomocą siły swojego wydechu. Poznały nową literę „W,w”. Dowiedziały się, że ciężar nie zawsze zależy od wielkości przedmiotu, ale także od materiału, z którego został wykonany. Poznały wygląd i brzmienie dzwonków diatonicznych.
Trzeci tydzień to oczekiwanie na pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dzieci przypomniały sobie o zwiastunach wiosny, jej cechach charakterystycznych. poznały nową literkę „P,p”. Dzieci 21 marca powitaliśmy kalendarzową wiosnę oglądając przedstawienie, a część naszych dzieci wystąpiła w wiosennym tańcu. W tym dniu również rozmawialiśmy i myśleliśmy o osobach z zespołem downa, co uczciliśmy nakładając dwie różne skarpetki. Ten dzień to także spotkanie z rodzicami na warsztatach wielkanocnych. To był dobry czas.
Ostatni tydzień to przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Rozmawialiśmy o różnych tradycjach, wykonywaliśmy różne prace z tym związane. Poznaliśmy nową literkę „F,f”. Wykonaliśmy drobne prezenty wielkanocne, które wręczyliśmy rodzicom.
Ciekawe co w tym roku przyniesie nam zajączek?
- 3.03.2024R.
W LUTYM W SÓWKACH.
Luty – najkrótszy miesiąc w całym roku nie zdołał zatrzymać naszego entuzjazmu oraz chęci do nauki i odkrywania nowości.
W pierwszym tygodniu miesiąca poszerzaliśmy swoją wiedzę na temat naszych zmysłów. Bawiliśmy się z literką „N, n” , odkrywaliśmy cyfrę „0” oraz wykonaliśmy kolorową kompozycję kołową przy użyciu stempli. Zastanawialiśmy się o czym mogą mówić instrumenty słuchając ich dźwięków. Wykorzystując nasze dłonie ulepiliśmy z plasteliny wymyślone przez siebie różne kształty oraz przedmioty. Rozwijaliśmy swój zmysł baryczny poprzez ważenie w dłoniach różnych przedmiotów – porównywaliśmy ich wagę.
Kolejny tydzień poświęciliśmy na zabawy w świecie sztuki. Dowiedzieliśmy się czym różnią się pejzaż oraz portret. Wykonaliśmy pastelami własną wizję słynnych Słoneczników Van Gogha. Bawiąc się z literą „G, g” uczyliśmy się wiersza D. Kossakowskiej pt. „Orkiestra”. Eksperymentowaliśmy z paskami papieru i dźwiękami wydawanymi przez różne instrumenty. Z okazji walentynek sami upiekliśmy pizzę! Była przepyszna!
Trzeci tydzień lutego przeniósł nas do sklepów – poznaliśmy ich rodzaje. Układaliśmy zagadki na temat artykułów spożywczych i przemysłowych. Odkryliśmy liczbę „10” oraz bawiąc się przy rytmach piosenki o „Cebuli Celestynie” zapoznaliśmy się z wyglądem literki „C, c”. Uczestniczyliśmy w ciekawej rozmowie na temat pieniędzy. Wiemy skąd się biorą – gdzie są produkowane i znamy zależność pomiędzy pracą a zarabianiem pieniędzy. Potrafimy także rozpoznawać podstawowe nominały, a także dowiedzieliśmy się, że każdy kraj ma swoją walutę.
W ostatnim tygodniu lutego przenieśliśmy się w czasie, aby dowiedzieć się co łączy smoki z dinozaurami. Opowiadanie o Smoku Wstydziochu pomogło nam w poznaniu kolejnej literki – „J, j”. Wykorzystując swoją kreatywność zamieniliśmy literę D w dinozaura. Mierzyliśmy wysokości i długości różnych przedmiotów, a także bawiliśmy się ruchem i muzyką do utworu W. A. Mozarta. Przez cały tydzień poszerzaliśmy swoją wiedzę na temat prehistorycznych stworzeń – dinozaurów.
W lutym braliśmy udział w :
- 7.02.2024r. – teatrzyku pt. „Żabi król”
- 14.02.2024r. – Walentynkach
- 19.02.2024r. – teatrzyku pt. „Dolina uprzejmości”
- 20.02.2024r. – Dniu Kota oraz spotkaniu z przedstawicielami domu tymczasowego dla kotów „Kocie Ranczo” w Czarnej Białostockiej
- 21. 02.24r. – Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego
- 1.02.2024R.
Nowy Rok to nowe wyzwania i zadania. Tak rozpoczęliśmy styczeń w grupie.
Pierwszy tydzień naszego planu, to poznanie nazw 12 miesięcy , zabawy z cyfrą 8 i literką „u”. Przypomnieliśmy noc sylwestrową i wykonaliśmy z tym związaną pracę plastyczną. Ćwiczyliśmy naszą wymowę, pamięć, nasze mięśnie i ogólną sprawność ruchową. Osłuchaliśmy się z nową piosenką, której treść jest związana z obecną porą roku.
Kolejny tydzień zaczęliśmy z przytupem. Tak, tak – w przenośni i dosłownie. W poniedziałek 8 stycznia nasza grupa uczestniczyła w balu karnawałowym. Dzieci czekały na niego od dłuższego czasu. Tego dnia wszystkie w zaczarowany sposób zmieniły się w różne postaci. Mogliśmy zobaczyć dzieci przebrane za księżniczki, kowbojów, policjantów, różne zwierzęta i owady, a także inne postaci z bajek. Wprawdzie nie udało nam się zobaczyć Mikołaja, ale prezenty czekały na dzieci pod choinką w sali. Magia – prawda? Cały tydzień zdominowany był przez zabawy karnawałowe, nawet nowa, poznana literka brzmiała – B – jak bal, a bardzo barwna postać z balu dostała od dzieci swój portret, czyli clown.
W trzecim tygodniu stycznia rozmawialiśmy o bardzo ważnych osobach dla każdego dziecka, Babci i Dziadku. Szykowaliśmy dla nich prezenty i bardzo intensywnie szlifowaliśmy program artystyczny, który chcieliśmy im przedstawić. Poznaliśmy nową cyfrę 9, która przypominała nam inną cyfrę, gdyby ją odwrócić. Śpiewaliśmy i słuchaliśmy także różnych piosenek i zabaw, w które bawili się kiedyś nasi dziadkowie. Oddaliśmy także zaproszenia dziadkom na uroczystość, którą dla nich szykowaliśmy.
W kolejnym tygodniu dowiedzieliśmy się jak bardzo zima lubi dzieci. Jednak głównym punktem tygodnia, była uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W środę 24 stycznia gościliśmy ich w naszym przedszkolu. Wszyscy byliśmy pięknie wystrojeni i pokazaliśmy jak najlepiej umieliśmy to, co przygotowaliśmy dla naszych gości. Przygotowany był również poczęstunek, o który zadbali rodzice naszych dzieci.
Ostatni tydzień stycznia to kontynuacja tematyki zimowej. Dzieci wypowiadały się na temat sportów zimowych, zabaw na śniegu. Bawiliśmy się na dywanie, pracowaliśmy przy stolikach wycinając, układając i przyklejając. Utrwalaliśmy poznane literki i cyfry, ćwiczyliśmy dzielenie wyrazów na sylaby i głoski.
- 29.12.2023R.
Grudzień wprawił nas w świąteczny nastrój. Już w pierwszych dniach mieliśmy przyjemność uczestniczyć w teatrzyku prezentowanym przez duet CoNieco pt. "Hej Kolęda". W pierwszym tygodniu grudnia świętowaliśmy imieniny świętego Mikołaja. Poznaliśmy o nim legendę oraz mikołajkowe zwyczaje. Z wielką radością wzięliśmy udział w przedszkolnych obchodach Mikołajek. Drugi tydzień spędziliśmy na myszkowaniu w kuchni - wiemy co się w niej kryje. Poznaliśmy literkę R r, utrwalaliśmy nazwy dni tygodnia. Lepiliśmy pierniki z masy solnej - ozdoby na choinkę i wykonaliśmy smakowitą pracę plastyczną - spaghetti. Przygotowaliśmy rodzicom wspaniałą niespodziankę - jasełka oraz warsztaty bożonarodzeniowe. Kolejny tydzień był czasem oczekiwania zbliżających się świąt. Omówiliśmy bożonarodzeniowe zwyczaje , przypomnieliśmy sobie jakie potrawy można znaleźć na wigilijnym stole. Wykonaliśmy także świąteczne kartki. Sami upiekliśmy i ozdobiliśmy pierniki. Ostatni tydzień grudnia spędziliśmy na rozmowach o minionych świątecznych spotkaniach. Dowiedzieliśmy się jak przygotować przyjęcie, a także wykonaliśmy plastelinowe wielokolorowe torty.
W grudniu braliśmy udział :
4 grudnia - teatrzyk CoNieco pt. "Hej kolęda"
6 grudnia - przedszkolne obchody Mikołajek
14 grudnia - Jasełka oraz warsztaty bożonarodzeniowe 19 grudnia - Powitanie Zimy 20 grudnia - przedszkolne spotkanie opłatkowe
- 1.12.2023R.
LISTOPAD W SÓWKACH
W pierwszym tygodniu listopada szukaliśmy sposobów na jesienną szarugę. Jednym z nich były wypowiedzi dzieci o ich hobby, malowanie nową techniką mokre w mokrym. Odkrywaliśmy też cyfrę 5 i literę „i”, a także uczyliśmy się dostrzegania regularności i powtarzalności zjawisk czasowych.
W kolejnym tygodniu poznaliśmy obraz graficzny litery „D,d”. Rozmawialiśmy o różnych domach, sami „zbudowaliśmy” swoje domy techniką orgiami, a także budowaliśmy domy z różnego rodzaju klocków. Obchodziliśmy też Święto niepodległości i braliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”.
Trzeci tydzień, to zabawy z literą „y”. poznawaliśmy też cechy charakterystyczne zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się, które z nich zasypiają zimą, a które nie. Poznaliśmy też znak dodawania, utrwalaliśmy cyfry 1-5 oraz znak równości.
W następnym tygodniu rozmawialiśmy i poznawaliśmy kosmos i literę „k”. dowiedzieliśmy się co to jest Układ Słoneczny i jak wyglądają planety należące do tego układu. Nauczyliśmy się dostrzegać przemienność dnia i nocy, i co w każdej z nich jest ważne. W tym tygodniu obchodziliśmy też Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko tego dnia mogło przyprowadzić swojego pluszowego przyjaciela do przedszkola i bawić się z nim cały dzień.
W ostatnim tygodniu listopada bawiliśmy się w teatr. Dowiedzieliśmy się, co to jest kurtyna, scena, scenografia, rekwizyty i że lalki występujące w teatrze mają swoje nazwy- pacynki, kukiełki i marionetki. W grupie odwiedziły nas też dwie marionetki, smok i Jacek chętnie witały się z dziećmi. Zaprosiliśmy do grupy literkę „L,l” i cyfrę 6. Koniec listopada to też Andrzejki i związane z nimi wróżby, zabawy i poczęstunek. mogłiśmy się też przebrać w wybrane przez nas postaci. Na podsumowanie tygodnia sami zrobiliśmy swoją kukiełkę z drewnianej łyżki. To były ciekawe doświadczenia mimo, że listopad to dosyć smutny miesiąc, ale w przedszkolu nigdy się nie nudzimy.
- 2.11.2023R.
Pracowity październik minął nam niezwykle szybko. W pierwszym tygodniu poszerzaliśmy swoją wiedzę na temat tego, co się dzieje w sądzie i w ogrodzie. Wykonaliśmy owocowe wydrapywanki, poznaliśmy literę "O" oraz cyfrę "1". Bawiliśmy się także stempelkami z ziemniaków. Doskonaliliśmy orientację w schemacie własnego ciała oraz orientację przestrzenną. Kolejny tydzień poświęciliśmy złotej jesieni wokół nas. Słuchaliśmy bajki o dębie, wykonaliśmy piękne jesienne drzewa, poznaliśmy literę "A" oraz cyfrę "2". Korzystając z jesiennych darów doskonaliliśmy liczenie oraz porównywanie liczebności zbiorów. Trzeci tydzień upłynął nam na dbaniu o swoje bezpieczeństwo. Spacer w najbliższej okolicy przedszkola pomógł nam zrozumieć, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Towarzyszyła nam cyfra "3" oraz literka "M". W niewielkich grupach wykonaliśmy także wymyślone pojazdy. W ostatnim tygodniu zastanawialiśmy się, które rzeczy w naszym otoczeniu są ważnymi wynalazkami. Zaprojektowaliśmy pralki, słuchaliśmy wiersza " O tacie i jego warsztacie" oraz poznaliśmy cyfrę "4" i literkę "T". Szukaliśmy dźwięków zakodowanej muzyki i projektowaliśmy własne puzzle. Przez cały miesiąc towarzyszyły nam zabawy i ćwiczenia ruchowe, zabawy matematyczne, a także ćwiczenia słuchowe. W każdy wtorek obchodzimy Dzień Samodzielności - sami przygotowujemy sobie śniadania, nalewamy zupę, nakrywamy i porządkujemy stoliki. W październiku braliśmy udział w teatrzyku pt. "O tym jak księżyc...", byliśmy w bibliotece na zajęciach czytelniczych oraz braliśmy udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej.
- 2.10.2023R.
WE WRZEŚNIU W SÓWKACH.
Każdy wrzesień to początek nowego roku szkolnego. W tym czasie wspominaliśmy minione wakacje, opowiadaliśmy o miejscach, w których je spędzaliśmy. Poznawaliśmy naszą nową salę i zabawki. Ustaliliśmy wspólnie nasz grupowy kodeks i przypomnieliśmy obowiązki i zadania dyżurnych.
Uczestniczyliśmy również w Imieninach Przedszkola i wspólnej uroczystości , gdzie każdej grupie oficjalnie została nadana nazwa grupy. Uczestniczyliśmy w różnych wspólnych zabawach, bo razem jest weselej.
We wrześniu obchodziliśmy też Dzień Przedszkolaka i powitanie jesieni. Bawiliśmy się wesoło i o dziwo dostaliśmy prezent w postaci kosza jabłek. Byliśmy na spacerze w poszukiwaniu oznak jesieni, ale lato jeszcze doskonale sobie radziło z pogodą. Zaczęliśmy pracować w nowych książkach, bo jesteśmy już starszakami i coraz więcej nauki przed nami.
W ostatnim tygodniu mieliśmy przyjemność gościć na placu panie trenerki koni z dwoma kucykami. Każdy z nas mógł poczesać kucyka, bo tak się robi przed jazdą, a potem odbyła się jazda kucykami po placu. Każdy z nas miał możliwość dosiąść kucyka, oczywiście oprócz pań nauczycielek, bo kucyki nie uniosłyby takiego „ciężaru”. Wrzesień był piękny i gorący i może tak będzie dalej.
- 1.09.2023
Witamy w grupie SÓWKI
Nazywamy się SÓWKI i jesteśmy grupą 5-6-latków. Do grupy uczęszcza 14 dziewczynek i 11 chłopców. Część z nas przygotowuje się do pójścia do szkoły, dlatego przed nami sporo nauki, ale także dużo wspólnej zabawy. Naszymi paniami w grupie są: Beata Jopich, Kinga Kunda i Beata Pietraniuk.