• WYDARZENIA GRUPOWE

• 25.06.2021r.

POŻEGNANIE 6 - LATKÓW

Czas szybko mija, a wszystko co dobre szybko się kończy. Tak jest też z dzieciństwem.

Motylki dostojnym krokiem poloneza rozpoczęły nowy etap życia, kończąc przygodę z przedszkolem. Były oczywiście wspomnienia i podziękowania za spędzone w przedszkolu lata. "Po policzku spłynęła łza" i to nie tylko w piosence, ale i w rzeczywistości. Jednak smutek pożegnania i rozstania przełamany został radością wakacyjnego, letniego wypoczynku.
          Z uśmiechem na twarzy, dyplomem w dłoni, szczęśliwe Motylki raźnym krokiem pomaszerowały do domu.
      • 1.06.2021r.

DZIEŃ DZIECKA

Tego dnia "Motylki" podobnie jak wszystkie przedszkolaki miały piknik na placu. Jadły kiełbaski z grilla i delektowały się lodami. Świetnie bawiły się puszczając i łapiąc bańki mydlane. Pompowały i grały kolorowymi balonami. Wykonały również serduszkowy chodnik dla wszystkich dzieci świata. Był to niezwykły dzień w życiu.

• 31.05.2021r.
        • AKCJA NIEBIESKIE MOTYLE

Grupa "Motylki" aktywnie włączyła się w akcję "Niebieskie Motyle". Dzieci rozwijały swoją wrażliwość i empatię do drugiego człowieka.

• 26.05.2021r.

DZIEŃ MAMY I TATY

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Nawet swoją postawą i skupieniem chciały pokazać rodzicom jak ważny jest ten dzień w ich życiu. Przygotowały również tradycyjne laurki i prezent niespodziankę - dla taty kubek do kawy, a dla mamy nastrojowy lampion.

• 22.04.2021r.

DZIEŃ ZIEMI - Drzewa dają nam życie

Zespołowa zabawa w kodowanie.

Dzieci poznawały wartość drzew dla środowiska i ludzi, uczyły się dbać o przyrodę. Wspólnie planowały wygląd drzewa, uczyły się współpracy. Następnie odczytywały kod i układały na macie, rozwijały logiczne myślenie. Przeliczały również wykorzystane elementy, przez co doskonaliły umiejętność liczenia na konkretach.
          Marta Rutkowska
      • 24.03.2021r.

WARSZTATY WIELKANOCNE W GRUPIE MOTYLKI

Przygotowania do nich rozpoczęły się dużo wcześniej. Około 2 tygodnie przed planowanym terminem warsztatów wstawiliśmy do wody pęk wierzbowych gałązek. Obserwowaliśmy jak pojawiały się drobne, jasnozielone listeczki. W następnym tygodniu wysieliśmy do pięknych glinianych miasteczek owies. Miseczki te ofiarowali nam państwo Muczko, za co serdecznie dziękujemy. Cieszyliśmy się widząc jak owies kiełkuje i rośnie. Wreszcie nadszedł dzień 24 marca 2021 roku, dzieci od rana były podekscytowane. Z zapałem dekorowały stroiki na wielkanocny stół oraz komponowały palmy na Niedzielę Palmową. Zadowolone z własnej twórczości, zabrały owoce swojej pracy do domu.

• 22.03.2021r.

MOTYLKI WITAJĄ WIOSNĘ

Motylki swoją Marzannę - zimową pannę tak jak wszystkie przedszkolaki umieściły w piątek 19.03 na wystawie. Lecz gdy dziś 22.03 - poniedziałek, szły do przedszkola bardzo zdziwiły się, bo żadnej marzanny nie było. Zachodziły w głowę, co się z nimi stało. Doszły do wniosku, że chyba sobie poszły, a może silny wiatr je porwał i poniósł na daleką północ. Ponieważ wiosna szła i zimowe panny uciekały przed nią.

• 15.02.2021r.

WALENTYNKI

W dniu świętego Walentego przedszkolaki starały się być dla siebie bardzo miłe, obdarowywały się uśmiechami i miłymi słowami. W radosnym nastroju tańczyły i wspaniale się bawiły.

• 28.01.2021r.

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla dzieci był źródłem wielu przeżyć i radości. Pięknie przebrane przedszkolaki tańczyły, brały udział w różnych konkursach i miło spędzały czas.

• 21.01.2021r.

W-wszystkiego najlepszego Babciu Kochana <3
          D-dużo zdrówka
          N-nigdy żadnych chorób