• Działania

• 5.06.2023r.

AKTYWNE DZIAŁANIA - PODSUMOWANIE

Przedszkole „Kraina Marzeń” w Czarnej Białostockiej aktywnie uczestniczyło w inicjatywie Move Week. Do akcji włączyły się grupy 4, 5 i 6 - latków ( ok 75 osób). W ramach zajęć podejmowaliśmy następujące działania:

• Plan Aktywnych Przerw - codzienny rozruch: rozpoczynaliśmy dzień od porannego rozruchu, który sprawiał wiele radości wszystkim dzieciom i do którego przedszkolaki chętnie wracały w trakcie dnia.
          • Zajęcia gimnastyczne: odbywały się z wykorzystaniem różnych przyrządów gimnastycznych, np.szarfy, laski krążki, które miały na celu kształtowanie właściwej postawy ciała.
          • Zabawy ruchowe i muzyczne, na sali gimnastycznej i w trakcie zajęć dydaktycznych np. j. angielskiego.
          • Codzienne aktywności ruchowe na przedszkolnym placu zabaw z wykorzystaniem sprzętu terenowego: tory przeszkód, wspinaczki oraz biegi.
          • Maraton sportowy: dzieci przebiegły wyznaczony dystans w ramach akcji „Sprintem do maratonu” oraz wykonywały róże ćwiczenia ruchowe: pajacyki, podskoki, przysiady, wymachy rąk i nóg itp.
          • Dodatkowo do promocji aktywnego stylu życia, wykorzystaliśmy dywan interaktywny oraz sprzęt do integracji sensorycznej.
          • Zaprosiliśmy wszystkich rodziców do akcji poprzez udostępnienie materiałów na mediach społecznościowych przedszkola oraz wysyłając link do zabaw wg Krokieta i Lamy.