Nasze sukcesy 2024/2025
- Projekty edukacyjne
- ZAKODOWANE PRZEDSZKOLAKI - przedszkolny konkurs rodzinny
- ODPOWIE CI WIATR - Regionalny Konkurs Piosenki w Białymstoku
- W ZGODZIE Z NATURĄ - wojewódzki konkurs plastyczny
- V Festiwal Piosenki Dziecięcej w Sokółce
- IV Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej - Dźwięczne Nutki
- MASKOTKA - EMOTKA - rodzinny konkurs plastyczno - techniczny
- JAKA TO MELODIA? - przegląd piosenki przedszkolnej
- Festiwal Piosenki Przedszkolaka
- WIERSZ MATEMATYCZNY - konkurs literacko - recytatorski
- ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ? - podsumowanie akcji
- NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA - gminny konkurs plastyczny
- OZDOBA BOŻONARODZENIOWA - rodzinny konkurs plastyczny
- MIKOŁAJKOWA GALA PRZEDSZKOLAKÓW - powiatowy konkurs dla przedszkolaków
- XI Edycja Gminnego Konkursu Plastycznego BOŻONARODZENIOWA OZDOBA CHOINKOWA
- Miś TEDDY EDDIE w przedszkolu - konkurs fb
- Integracyjny WF - Świąteczna Misja
- PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE
Projekty edukacyjne
W naszym przedszkolu nie ma miejsca na nudę!
Dzieci uczestniczyły w inspirujących projektach edukacyjnych, które rozwijały ich kreatywność, ciekawość świata i umiejętność współpracy z rówieśnikami.
Od badania przyrody
, przez eksperymenty naukowe
, aż po twórcze działania plastyczne i teatralne
– każdy projekt to okazja do nauki przez zabawę i odkrywania swoich pasji.
Grupy: Sikorki i Słoneczka w maju realizowały projekt pt. "Podwórkowa majówka", którego celem było zapoznanie dzieci z zabawami i grami podwórkowymi. Spedzając aktywnie czas na świeżym powietrzu dzieci rozwijały koordynację wzrokowo - ruchową oraz ogólną sprawność fizyczną podczas wielu ciekawych zabaw.
Z początkiem kwietnia grupa Pszczółki rozpoczęła projekt edukacyjny pt. "Od jajka do kury czy od kury do jajka?”, którego celem było poszerzenie wiedzy dzieci na temat jaj. Dzieci poznały budowę jajka i dowiedziały się skąd się biorą jajka. Starały się odpowiedzieć na pytanie: co było pierwsze- kura czy jajko? Zrobiły pyszną sałatkę jajeczną i zrozumiały, że jajka są bardzo zdrowe i pożywne. Dodatkowo sprawdziły czy istnieje „skaczące jajko”, biorąc udział w eksperymencie. Na koniec wykonały pracę przestrzenną z kurą i owsem, którą zabrały jako ozdoba wielkanocna.
Projekt edukacyjny "Zielony Ogródek sadzenie kwiatów z cebulki" był realizowany w grupie Wiewiórki od marca do maja. Zakończeniem projektu było wręczenie kwiatów rodzicom z okazji Dnia Rodziny.
W grupie Poziomki dzieci zrealizowały projekt edukacyjny pt. „Przedszkolak w obiektywie”. Dzieci uczyły się podstaw fotografii i samodzielnie wykonywały zdjęcia za pomocą aparatu. Na fotografiach uwiecznione zostały codzienne chwile z życia grupy, a bohaterami zdjęć byli koledzy i koleżanki z przedszkola. Zwieńczeniem projektu była uroczysta wystawa zdjęć, podczas której mali fotografowie z dumą zaprezentowali swoje prace. To była wyjątkowa okazja do rozwijania kreatywności i wspólnego przeżywania radości z tworzenia.
W grupie Biedronki w marcu i kwietniu realizowany był projekt edukacyjny pod hasłem : ,,Magia teatru- Niegrzeczna żabka". Celem projektu było zapoznanie z teatrem jako formą sztuki. W efekcie wielu inspirujących działań powstało przedstawienie pt. ,,Przygoda niegrzecznej żabki". Mogło je obejrzeć dzieci z całego przedszkola oraz rodzice obecni na warsztatach wielkanocnych. Swoje talenty i odpowiedzialność za powierzone zadania dzieci ukazały kolejny raz wystawiając przedstawienie dla rodziców z okazji Dnia Rodziny.
Dzieci 6-letnie z grupy Jagody realizowały projekt edukacyjny pt ,,Drzewo”. Celem projektu było: -Wzbogacanie wiedzy przyrodniczej dotyczącej drzew występujących w naszym regionie, - Propagowanie działań związanych z ochroną środowiska, -Nawiązanie współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym, - Rozwijanie zainteresowań techniką. Dzieci w 6 blokach tematycznych dowiedziały się: Skąd się bierzę drzewo?, Jakie drzewa rosną w ogrodzie?, Jakie drzewa rosną w lesie?, Jak jest zbudowane drzewo? Co mamy z drzewa?, Czyim domem jest drzewo? Efektem kończącym wydarzenie była wystawa na holu przedszkola, która została zorganizowana we współpracy z rodzicami. Wykonali oni rodzinną pracę przestrzenną pt. "Drzewo życia".
Grupa Krasnoludki wraz z nadejściem wiosny realizowały projekt pt."Wiosenny mini - ogródek". Celem projektu było: poznanie nazw wiosennych kwiatów i różnych cebul: kwiatowych i jadalnych, poszerzanie wiadomości na temat roślin ogrodowych, kształtowanie postawy badawczej, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata przyrodniczego. Projekt poszerzył zainteresowania dzieci o świecie roślin, uczył wrażliwości na piękno przyrody, rozwijał współpracę w grupie oraz pokazał, że warto dążyć do wyznaczonego celu.
19