- DLA MAGDY - PIKNIK CHARYTATYWNY
- DZIEŃ DZIECKA
- DZIEŃ MAMY I TATY
- AKCJA SADZENIA DRZEWEK
- HOTELE DLA OWADÓW
- ZBIERAMY PIENIĄŻKI NA OPERACJĘ DLA KACPRA
- POMOC DLA NIKOSIA
- DZIEŃ AUTYZMU
- WARSZTATY WIELKANOCNE
- POWITANIE WIOSNY
- POMOC W POWROCIE DO ZDROWIA - SŁONECZKO DLA OLUSIA
- BAL KARNAWAŁOWY
- DZIEŃ BABCI I DZIADKA
- JASEŁKA
- WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
- MIKOŁAJKI
- ANDRZEJKI
- ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA
- PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
- DZIEN NAUCZYCIELA
- DZIEŃ POKOJU I DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
JASEŁKA
Jasełka wywodzi się ze średniowiecznej tradycji widowisk o tematyce religijnej, odgrywanych w miastach w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Udział w nich brali żacy ze szkół albo członkowie bractw kościelnych. Z czasem przedstawienia wielkanocne zachowały się tylko w nielicznych klasztorach. Natomiast bożonarodzeniowe rozpowszechniły się szeroko w całym kraju, że zaś treść ich jest związana z Jezusem złożonym w żłobku, czyli w jasłach, utrwaliła się ich nazwa – jasełka.
Podobnie jak w przedstawieniach średniowiecznych poszczególne sceny są tu poprzedzielane licznymi wstawkami, mającymi luźny związek z właściwą treścią przedstawienia. Mają urozmaicić powszechnie znane dzieje Bożego Narodzenia. Drugą charakterystyczną cechą przedstawień jasełkowych było przeniesienie akcji na teren Polski. Jasełka nie były nigdy martwą sztuką, zawsze dostosowywały się do aktualnych wydarzeń. Zawsze też wprowadzały i wprowadzają zarówno widzów jak i aktorów w tajemniczy nastrój Bożego Narodzenia.
Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na nadejście okresu Świąt Bożego Narodzenia. Choć pracy przy przygotowaniach do tych świątecznych spotkań nie brakuje jest to dla wszystkich czas radości z przygotowywania dla bliskich niespodzianki .
W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie mogliśmy zaprosić rodziców dzieci do wspólnego przeżywania świątecznej atmosfery, więc przedstawienia i życzenia bożonarodzeniowe zostały przekazane rodzinom w formie nagrań filmowych.
Opracowanie: B.Szumowska