- DLA MAGDY - PIKNIK CHARYTATYWNY
- DZIEŃ DZIECKA
- DZIEŃ MAMY I TATY
- AKCJA SADZENIA DRZEWEK
- HOTELE DLA OWADÓW
- ZBIERAMY PIENIĄŻKI NA OPERACJĘ DLA KACPRA
- POMOC DLA NIKOSIA
- DZIEŃ AUTYZMU
- WARSZTATY WIELKANOCNE
- POWITANIE WIOSNY
- POMOC W POWROCIE DO ZDROWIA - SŁONECZKO DLA OLUSIA
- BAL KARNAWAŁOWY
- DZIEŃ BABCI I DZIADKA
- JASEŁKA
- WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
- MIKOŁAJKI
- ANDRZEJKI
- ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA
- PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
- DZIEN NAUCZYCIELA
- DZIEŃ POKOJU I DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ POKOJU I DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Międzynarodowy Dzień Pokoju obchodzony 21 września dla uczczenia i wsparcia idei pokojowej jako sprzeciwu wobec wojen na świecie.
Święto niezwykle ważne, ale tematyka pokoju jeszcze trudna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nauczyciele wyjaśniali dzieciom, że pokój to także pokojowe zachowania wobec kolegów z przedszkola, to brak agresji, wymuszania, odrzucenia. Tak tworzymy pokój na świecie, rozpoczynamy od pokoju wśród nas!
Dzieci z naszego przedszkola również wzięły udział w tej ważnej akcji . W tym dniu przybyły do przedszkola ubrane na biało. Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki zostały wprowadzone w tematykę patriotyczną. Odbyły pogadankę w duchu edukacji kultury pokoju. Uczestniczyły w zabawach integrujących grupę rówieśniczą, uczących szacunku, empatii, współczucia dla drugiego człowieka. W dalszej części dzieci obejrzały filmy i prezentację multimedialną na temat pokoju na świecie. Dowiedziały się ,że symbolem pokoju na świece jest ,,biały gołąb”. Każda grupa wykonała plakaty zawierające "Gołąbka pokoju” . Zajęcia połączone zostały z działaniami w ramach realizowanego programu ,,Wychowanie do wartości” - wartość pokojowość . Poznały pojęcia: ,,pokojowe nastawienie”, ,,pokojowy człowiek”, ,, pokojowe działania”.
Świętowaniu towarzyszyło hasło tego dnia ”WSZYSTKIM DZIECIOM – POKÓJ”.
Zadbajmy, my dorośli, by dzieci rosły i rozwijały się w pokoju, nauczmy je jak dbać i pielęgnować pokojowość, by jako dorośli ceniły sobie pokój jako najwyższą wartość, by nigdy nie zaznały jego braku.
Opracowanie: Bożena Szumowska