• AKCJA SADZENIA DRZEWEK

• 19 i 20 maja w Przedszkolu "Kraina Marzeń" odbyła się akcja sadzenia drzewek na placu przedszkolnym. Każdej grupie zostało przydzielone jedno drzewko liściaste: klon, kasztanowiec lub jarząb. Grupom starszym przypadły drzewka całkiem pokaźnych rozmiarów, a młodszym- prawie ich wzrostu. Dzieci ochoczo przystąpiły do pomocy: starsi "siłacze" kopali dołek prawdziwą łopatą, a młodsi podsypywali ziemię łopatkami do piasku. Każdy chciał przytrzymać drzewko w pionie, a później udeptać ziemię wokół i oczywiście podlać. Dzieci dzięki żywej lekcji przyrody poznały proces sadzenia drzewa. Na koniec uroczyście nadano imiona wszystkim drzewom.

Grupa "Muchomorków" nazwała swój klon "Klonuś Muchomoruś", "Żuczki"- "Klonowy Żuczek", "Motylki"- klon "Gruguś", a Zajączki- klon Leon.

Klonuś Muchomoruś                    Klonowy Żuczek

Klon Gruguś                                       Leon

Kasztanowce zasadziły grupy "Wiewiórek"- ich drzewo to Alvin oraz "Sówki", które nazwały go "Zaczarowana Sówka".

Alvin                      Zaczarowana Sówka

Jarząb pospolity rośnie dzięki grupie "Mrówek"- to Julek, grupie "Jeżyków"- to "Jarząbek Jerzy" oraz grupie "Liski"- to Staś.

Julek                                     Jarząbek Jerzy

Staś

Na pamiątkę tego wydarzenia panie umieściły na drzewkach tabliczki informacyjne, a dzieci przyrzekły, że będą o nie dbać, by rosły i dawały cień. Każda roślina została też zabezpieczona przez pana konserwatora palikami i siatką ochronną.
        Wspólne sadzenie drzewka było okazją do kształtowania świadomości proekologicznej naszych przedszkolaków.

Bożena Szumowska