• BAL KARNAWAŁOWY

• Do kalendarza imprez przedszkolnych zabawa karnawałowa wpisała się już na stałe. Przy organizacji balu placówki przedszkolne często korzystają z pomocy zawodowych wodzirejów, sprawdzonej grupy teatralnej, która ma w ofercie prowadzenie tego typu imprez, lub korzystają z wewnętrznych zasobów, przygotowując zabawę na podstawie własnych pomysłów. Niestety, czas pandemii wymusił na nas zmianę realizacji dotychczasowych działań, ale nie całkowitą z nich rezygnację.

Wiadomo, że obecny czas nie sprzyja organizowaniu dużych imprez, które wiążą się z łączeniem grup (tak jak w przypadku dużego balu), dlatego nasze przedszkole, każda grupa, przeprowadziła  kameralną  imprezę taneczną tylko w obrębie własnej grupy. Nie pozbawiłyśmy dzieci w ten sposób marzeń o byciu wymarzonym bohaterem z ulubionej bajki, wzbogaciłyśmy swój warsztat pracy, odnotowaliśmy kolejny sukces w ramach współpracy ze środowiskiem rodzinnym. Czasami wystarczy drobna modyfikacja, aby dzień zabawy karnawałowej stał się równie wyjątkowy jak dotychczas. Nie zapominajmy także o tym, że każdy nauczyciel przedszkola ma w sobie coś z dobrego animatora – nie tylko potrafi planować zajęcia tematyczne, ale też reżyseruje przedstawienia teatralne, współtworzy imprezy integracyjne, może więc zatem swobodnie i umiejętnie wykorzystać swój potencjał twórczy do kreowania nowej rzeczywistości, w której się znalazł.

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Tak też było  i w Naszym Przedszkolu.

Sale przedszkolne ozdobione kolorowymi balonami, serpentynami,girlandami  ufundowanymi przez Radę Rodziców wypełniły się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu pojawiły się księżniczki, spidermany, wróżki, biedronki, postacie z ulubionych bajek, pojawiła się także  Anna i Elza.

Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego.

Opracowanie: E. Toczydłowska

Bale odbywały się wg poniższego harmonogramu:

26.01.2021r. - Wiewiórki - 9:30; Zajączki - 11:30

28.01.2021r. - Sówki - 12:30; Motylki 12:30

29.01.2021r. - Liski - 10:00; Skrzaty - 12:30

01.02.2021r. - Żuczki - 9:30; Jeżyki - 9:45; Muchomorki - 9:45; Mrówki- 9.30

Zgodnie z wyborem przedszkolnej Rady Rodziców dzieciom zostały wykonane zdjęcia w strojach karnawałowych przez zamówionego fotografa.

Przedszkolna Rada Rodziców przekazała 1600,- zł na organizację balu.

PIĘKNIE DZIĘKUJEMY!!!!!!